Hakkımızda

Home/Hakkımızda
Hakkımızda 2023-01-20T11:56:09+03:00

Trodio Elektronik Paz. Ltd. Şti.

1986 yılında kurulmuş olan Trodio Elektronik Paz. Ltd. Şti, çok kullanıcılı “Profesyonel Tv Merkez ve Dağıtım Sistemleri” üzerine uzmanlaşmıştır.

Grup şirketi olan TRON Elektronik A.Ş. aynı konuda AR-GE ve üretim alanında 1990’dan beri faaliyet göstermektedir.

Trodio Elektronik

Uzmanlık Alanı

Otel, rezidans, site, toplu konut, hastane, iş merkezleri gibi, bağımsız ve çok kullanıcılı televizyon ve uydu yayın dağıtım alt yapısı gerektiren “Profesyonel Tv Merkez ve Dağıtım Sistemleri konusunda; çözüm, proje ve sistem üretiyoruz:

  • Lisanslı platformların merkezi sistem ve dağıtım uygulamaları (Digiturk, D-Smart),
  • Türksat Kablo Tv, site/blok/bina içi aktif dağıtım ürünleri,
  • Uydulardan yapılan tüm açık yayınlar için merkez ve dağıtım sistemleri,
  • Yurt dışı OEM/ODM ürün ihracatı.

Çözüm Kategorileri

Teknolojik açıdan sağlanan çözümler dört kategoride toplanmaktadır.

  • Dijital Merkezi Tv Sistemleri (DVB-C / DVB-T),
  • Analog Merkezi Tv Sistemleri,
  • Fiber optik dağıtım sistemleri,
  • Koaksiyel dağıtım sistemleri.

Pazar Yapısı

İçerik, tedarik ve uygulama ortaklarımız ile tüm Türkiye’ye çözüm sunmaktayız. Ayrıca geliştirme ve üretimi grubumuzca yapılan ürünler, değişik markalar altında; Kanada, ABD, Arjantin, Brezilya, AB Ülkeleri, Hong Kong, Filipinler gibi küresel Kablo Tv şebekelerinde on yılı aşkın süredir uygulanmaktadır.

Onay ve Standartlar

EN Normlarına göre geçerli olan standart uygulamalarının yanı sıra, dünya genelinde ürünlerimizin uygulandığı tüm kablo tv şebekeleri teknik düzenleyicilerin test ve onaylarına sahiptir.

Tron &Trodio Ortaklığı

Tron Elektronik Sistemler AŞ, 1990 yılında kurulmuş olup Kablo TV (CATV) ve Uydu TV (SMATV) şebekeleri için RF geniş bantlı dağıtım ekipmanlarının tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi alanında faaliyet göstermektedir. Kablo/Uydu TV yayın ana merkezlerinde uygulanmak üzere; sayısal/analog TV yayın alıcı ve işlemcileri (demodülatör; modülatör ve transmodülatörler), geniş bantlı sayısal hizmetlere olanak tanıyan Kablo TV ve karasal yayın dağıtım şebekeleri için; hat tekrarlayıcılar, bina içi santrallar ve optik/RF dönüştürücüler, ana ürün programını oluşturmaktadır. Satış gelirinin %90’ dan daha fazla payını özgün olarak tasarlanmış ve üretilmiş cihazlar oluşturmaktadır. Çok yönlü ve deneyimli mühendisleri, çeşitli ölçüm ve testlerin yapılabildiği ekipman ve simülasyon altyapısı ile problem ve istekleri sistematik bir biçimde ele alan, yeni teknolojilere kolay adapte olabilen, teknoloji yaratabilen ve bunun kalıcılığını sağlayan, bilimselliği ön planda tutan Ar-Ge, üretim ve teknik satış departmanları bulunmaktadır.

Referanslar / Testimonials

All of us at Lindsay Broadband Inc. have been more than satisfied with the total performance of both Tron and Trodio as our partners supplying state of the art electronics to the communications markets around the world. Without a doubt, from the initial purchase request to final delivery, Trodio excels in the total performance of their duties to the utmost satisfaction of our clients. We look forward to continued cooperation in bringing new ROHS compliant products to market and wish you and your companies every success for years to come…
David Atman, Lindsay Broadband
“Tron & Trodio has been our reliable supplier of Cable TV equipment for more than a decade. Their products are very much sought-after by our customers as they are of high quality and cost effective. We also appreciate the good service offered by TRON & TRODIO and expects our business relationship to continue in decades to come.
Anthony Cheng, Eight Limited

Satış, Uygulama ve Proje Ortaklarımız

Satış Ortaklığı

Trodio Elektronik Satış Ortaklığı

Kuruluşundan bugüne geliştirdiği ve tedarik ettiği ürünleri Türkiye dışında global olarak 5 kıtaya ihraç etmeyi başaran Trodio Elektronik olarak, satış ve servis ağımızı her geçen gün genişletiyoruz.

Uygulama Ortaklığı

Trodio Elektronik Uygulama Ortaklığı

Türkiye’nin dört bir yanında yapılmakta olan sıfırdan proje uygulamalarına ilave olarak mevcut altyapı geliştirme ve arıza giderme süreçlerinede geniş ve tecrübeli uygulama ortağı ağımız ile destek veriyoruz.

Proje İşbirlikleri

Trodio Elektronik Proje İş Birlikleri

Lisanslı dijital yayın platformlarından Dijitürk ve D-Smart’ın yanı sıra yurt içinde Türksat Kablo Tv, yurt dışında ODM ürünlerimizle pek çok başka kablo tv şebekesiyle özel uygulamalara imza atıyoruz.

Ürün ve Destek Verdiğimiz Platformlar